taping twarzy

Coraz więcej słyszy się o dobroczynnych efektach naklejania specjalnych plastrów w okolicy twarzy. W poniższym artykule przedstawimy Wam czym jest metoda kinesiotapingu oraz jak działa na nasze tkanki. Opowiemy również jakie korzyści niesie taping twarzy oraz czy można wykonywać go samemu.

Kinesiotaping - na czym polega ta metoda?

Metoda kinesiotapingu powstała w latach 70-tych. Jej twórcą jest japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase. Jest to w pełni naturalna metoda rehabilitacji, która może być z powodzeniem wykorzystywana u każdego. Zarówno u sportowców jaki i pracowników biurowych.

W toku wieloletnich doświadczeń opracowano
plaster, którego grubość, ciężar właściwy i
rozciągliwość w zakresie 130-140% są zbliżone do parametrów ludzkiej
skóry. Jest on wodoodporny i przepuszczalny dla powietrza, co pozwala
na niezakłóconą wymianę cieplną.

Aplikacje pozwalają na zachowanie
pełnego zakresu ruchu, świadomą normalizację napięcia
mięśniowego, aktywowanie mięśni uszkodzonych, a także zmniejszają
ból, likwidują zastoje i obrzęki limfatyczne,
korygują ułożenia powięzi i skóry oraz poprawiają mikrokrążenie.

Kinesiotaping jest szczególnie zalecany dla kobiet w ciąży. Skutecznie pomaga na opuchliznę nóg, redukuje rozstępy, minimalizuje bóle kręgosłupa, a przy tym nie wymaga podawania żadnych środków farmaceutycznych. Metoda jest obecnie wykorzystywana w całym szeregu schorzeń, patologii narządów ruchu i nie tylko. 

kinesiotaping

Taping twarzy

Kinesiotaping twarzy stosuje się w celu 

  • relaksacji spiętych mięśni, 
  • wygładzenia zmarszczek, 
  • zmniejszenia drugiego podbródka  
  • uniesienia owalu twarzy
  • redukcji opuchlizny
  • zwiększenia elastyczności skóry
  • dotlenienia na poziomie komórkowym

Metoda polega na plastrowaniu twarzy dynamicznymi plastrami (taśmami) używanymi w kinesiotapingu. Taping twarzy to świetne zwieńczenie liftingującego masażu twarzy, czy drenażu limfatycznego. Jego zadaniem jest podtrzymanie i wzmocnienie efektów wcześniejszej terapii. Plastry kinezjologiczne po naklejeniu unoszą skórę i tym samym oddziałują na powięź, mięśnie, a także układ krwionośny i limfatyczny, poprawiając funkcję tkanek i naczyń twarzy. 

taping twarzy

Czy można wykonać samemu taping twarzy?

Aplikację można wykonać samodzielnie. W tym celu należy zaznajomić się z anatomią twarzy, przebiegiem mięśni, aby wiedzieć, które z nich potrzebują pomocy i gdzie najlepiej nakleić taśmę. Trzeba również nauczyć się techniki klejenia. Przed aplikacją, w przypadku nałożonego makijażu, należy wykonać demakijaż oraz oczyścić skórę twarzy. Tape’a nakładamy na wyschniętą już skórę, nie nakładamy kremu. Aby sprawdzić czy nasza skóra odpowiednio zareaguje na klej, dobrze jest nakleić kawałek plastra na skórę kilka godzin przed aplikacją i sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna. Taśmy nosimy 6-8h, więc noc będzie idealnym momentem w ciągu doby, aby maksymalnie wykorzystać działanie taśm. 

Taping twarzy, ale najpierw MASAŻ!

Trzeba pamiętać, że sam kinesiotaping w obrębie twarzy nie przyniesie nam takich efektów jak w połączeniu z masażem. Dlatego decydując się na wykonanie aplikacji samemu, warto jest najpierw wykonać automasaż lub ćwiczenia rozluźniające mięśnie twarzy. 

Jak tego dokonać? Przyjdź na wizytę do fizjoterapeuty, który nauczy Cię jak prawidłowo wykonać automasaż i ćwiczenia oraz pokaże Ci jak skutecznie naklejać taśmy kinesio.

masaż kobido

Taping twarzy - dla kogo jest ta metoda?

Z metody kinesiotapingu twarzy może skorzystać każdy, kto odczuwa napięcie w obrębie skóry tego obszaru i czuje, że jego skóra potrzebuje odprężenia lub zauważył u siebie zmarszczki. Kuracja tapingu przyda się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależenie od wieku.

Przeciwwskazania

  • naruszony naskórek
  • stany zapalne skóry
  • otwarte rany
  • blizny
  • zakrzepica żył

Jak często stosować taping twarzy?

Taping twarzy można wykonywać nawet codziennie. Jeżeli zależy nam na efektach musimy być systematyczni i wykonywać kinesiotaping 2 razy w tygodniu przez przynajmniej miesiąc. Wybierajmy sprawdzonych specjalistów, a jeżeli zdecydujemy się na taping twarzy w domu, przejdźmy szkolenie pod okiem fizjoterapeuty, aby pomóc swojej skórze, a nie jej zaszkodzić.

Umów się na wizytę do FemmeMED i odczuj na własnej skórze efekty kinesiotapingu!

Zapraszamy do naszych gabinetów na ul. Rzecznej 8/1

Zadzwoń pod numer  📞  730 174 307

Śledź nas również w social mediach