infuzja tlenowa

Warning: Undefined variable $label_below_html in /home/klient.dhosting.pl/peramarta/femmemed.pl/public_html/wp-content/plugins/easy-table-of-contents/includes/class.post.php on line 1458

Infuzja tlenowa to zabieg kosmetyczny, który polega na dostarczaniu tlenu pod wysokim ciśnieniem bezpośrednio do skóry twarzy. Proces ten ma na celu nawilżenie, odżywienie oraz regenerację skóry, a także wspomaganie absorpcji składników aktywnych zastosowanych podczas zabiegu. Infuzja tlenowa jest polecana dla osób poszukujących metod na poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Jak działa na skórę infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa oferuje wiele korzyści dla skóry, w tym głębokie nawilżenie, poprawę jej kolorytu i struktury, redukcję drobnych linii oraz zmarszczek. Poprzez zastosowanie tlenu pod ciśnieniem, zabieg ten wspiera lepszą penetrację składników odżywczych w głąb skóry, co przyczynia się do jej regeneracji i odmłodzenia. Dodatkowo, infuzja tlenowa może pomóc w zwalczaniu problemów skórnych takich jak trądzik, zapewniając skórze zdrowy i promienny wygląd.

Dodatkowo podczas zabiegu wykonywany jest masaż twarzy, a łączenie infuzji tlenowej z masażem twarzy może znacznie zwiększyć korzyści płynące z zabiegu. Masaż twarzy nie tylko dodatkowo relaksuje i poprawia samopoczucie, ale również stymuluje krążenie krwi w skórze, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia komórek skóry. Dzięki temu składniki aktywne z infuzji tlenowej mogą być jeszcze skuteczniej wchłaniane, a efekty zabiegu – jak poprawa elastyczności, wygładzenie i ożywienie skóry – są bardziej widoczne i trwalsze. 

Jak wygląda zabieg?

 • Oczyszczanie skóry: Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, aby usunąć zanieczyszczenia i przygotować skórę do dalszych etapów.

 • Tlenowy zabieg nawilżający: Następnie stosuje się specjalistyczne serum nawilżające w połączeniu z tlenem, aby intensywnie nawilżyć skórę i dostarczyć jej niezbędnych składników odżywczych.

 • Aplikacja tlenu przy pomocy specjalnej końcówki: Tlen pod wysokim ciśnieniem jest aplikowany na skórę, co wspomaga głębokie przenikanie składników aktywnych z serum i stymuluje procesy regeneracyjne skóry.

 • Masaż twarzy: Masaż twarzy, jest kluczowym krokiem w celu zwiększenia efektywności zabiegu. Polega na delikatnych, ale skutecznych technikach masażu, które stymulują mięśnie twarzy, poprawiają krążenie krwi i limfy, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry. Masaż pomaga również w relaksacji i redukcji napięcia mięśniowego, co może przyczynić się do zmniejszenia widoczności linii mimicznych i zmarszczek. Po masażu nakładana jest także maseczka na twarz, która sprawia, że skóra jest jeszcze bardziej nawilżona i miękka.
 • Terapia światłem: Na koniec zabiegu wykorzystuje się światło LED, aby aktywować składniki serum, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry, jej regeneracji oraz ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Terapia fotodynamiczna wspiera również produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Co oznaczają poszczególne kolory w Lampie LED?

Jesteśmy jedynym miejscem w Krakowie, w którym wykorzystujemy kolory świateł, by uzyskać konkretne efekty!

 • Światło czerwone: Kuracja przeciwzmarszczkowa oraz regeneracyjna.
 • Światło zielone: Tryb wygładzający skórę.
 • Światło niebieskie: Kuracja przeciw niedoskonałościom skóry.
 • Światło żółte: Kuracja zwiększająca przepływ tlenu.
 • Światło fioletowe: Kombinacja efektów koloru niebieskiego i czerwonego.
 • Światło w kolorze cyjanu (odcień niebieskiego): Kombinacja efektów koloru niebieskiego i zielonego
 • Światło białe: Kuracja napinająca zwiotczałą skórę.

Kto wykonuje zabieg infuzji tlenowej w FemmeMED?

Dominika Pikul

Dominika Pikul
Kosmetolog

Ukończyłam studia magisterskie z kosmetologii na Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji i Zdrowia, gdzie miałam możliwość odbycia wielu kursów,które pozwoliły mi na zwiększenie swoich kompetencji zawodowych . W mojej pracy cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem oraz szczerość.Do problemu klienta podchodzę holistycznie, tj. staram się uwzględnić powikłania i powody przez które dane schorzenie lub problem mógł wystąpić i uwzględniam je w swoich zabiegach. Uważam, że problemy skórne mogą powiedzieć wiele co dzieje się w naszym organizmie. W przyszłości chciałabym poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu trychologii.