masaż kobiet w ciąży

Czy kobiety w ciąży mogą mieć wykonywany masaż? Czy może on wpływać korzystnie na ciążowe dolegliwości? Dowiecie się o tym czytając artykuł Masaż dla kobiet w ciąży.

Rozwijający się płód a zmiany zachodzące w organizmie kobiety

Ciąża jest dla organizmu kobiety swoistą rewolucją, bowiem zachodzi w nim bardzo duża ilość zmian. To nie lada wyzwanie fizyczne i psychiczne dla kobiety. W trakcie ciąży pod wpływem powiększającej się macicy zmienia się środek ciężkości i postawa ciała. Następują również zmiany w kręgosłupie –pogłębia się krzywizna lędźwiowo-krzyżowa (lordoza) oraz zmienia się napięcie więzadeł i mięśni w środkowym oraz dolnym odcinku kręgosłupa. Zmiany te mogą być przyczyną dyskomfortu w dolnym odcinku kręgosłupa, zwłaszcza u kobiet w zaawansowanej ciąży. Zamknięcie klatki piersiowej wraz z pogłębioną lordozą mogą powodować u kobiet w zaawansowanej ciąży ból, drętwienie i osłabienie siły kończyn górnych.To wszystko sprawia, że w ciele ciężarnej pojawiają się różnego rodzaju napięcia, które powodują np. ból pleców. Problemem mogą być także obrzęki.

W dolegliwościach tych może pomóc masaż!

ciąża

Ale czy masaż może być wykonywany u kobiet w ciąży?

Oczywiście, że tak. W przypadku, gdy jest wykonywany przez wykwalifikowanego terapeutę – w naszym gabinecie przez fizjoterapeutkę Martynę Wojtas jest całkowicie bezpieczny i może zapewnić wyraźną ulgę w wielu ciążowych dolegliwościach.

Jak wygląda masaż?

Masaż w ciąży jest poprzedzony wnikliwym wywiadem dotyczącym przebiegu ciąży pod kątem możliwych przeciwwskazań i aktualnych dolegliwości bólowych, tak aby fizjoterapeutka poprzez dobór odpowiednich technik mogła jak najlepiej wpłynąć na organizm kobiety w ciąży. Dzięki temu działa zarówno przeciwbólowo w obrębie narządu ruchu jak i relaksująco co również jest bardzo istotne w tym pięknym jak i stresującym dla każdej przyszłej mamy czasie.


W zabiegu mogą uczestniczyć Panie od 2 trymestru ciąży. Jest on przeprowadzany w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej, tak aby pacjentka czuła się komfortowo a tym samym terapeutka miała dobry dostęp do masowanej okolicy ciała.

masaż kobiet w ciąży

Korzyści z masażu dla kobiet w ciąży

  • usprawnienie krążenia krwi i limfy, aby zapobiec lub zniwelować obrzęki,
  • zmniejsza powstawanie rozstępów,
  • pozbycie się i zapobieganie dolegliwościom bólowym w obrębie pleców, kończyn czy nawet głowy!
  • działanie relaksacyjne i poprawa samopoczucia,
  • poprawa kondycji fizycznej,
  • uwolnienie narządu ruchu od wielu napięć co zapewnia lepsze przygotowanie do porodu,
  • przygotowanie tkanek do porodu poprzez cesarskie cięcie dzięki czemu przyspieszy to proces regeneracji,
  • umożliwienie szybszego powrotu do stanu sprzed ciąży po porodzie dzięki odpowiedniemu przygotowaniu tkanek.

FemmeMED - Kobiece Terapie

Zastanawiasz się nad umówieniem się na masaż? Zapraszamy, nie pozwól, aby dolegliwości bólowe i inne dokuczliwe objawy zabrały Ci radość z tego pięknego okresu!

FemmeMed

📞 730 174 307
ul. Rzeczna 8/1 Kraków 

Wykonanie masażu jest również możliwe w naszej Filii Ruczaj na ul. Raciborskiej 17  (Pasaż Ruczaj)