Masaż leczniczy to ogólna nazwa, dotycząca różnych masażów, które bezpośrednio wpływają na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. W tym artykule prezentujemy sześć ciekawostek czym jest masaż leczniczy i kiedy z niego korzystać.
Spis treści
Masaż leczniczy w FemmeMed Kraków.
Zmagasz się z bólem karku i pleców? Czujesz ciągłe zmęczenie? Brak energii? Szukasz sposobu na relaks emocjonalny i fizyczny? Jedną z najlepszych form na regenerację organizmu oraz obniżenie dolegliwości bólowych jest masaż leczniczy.
Masaż zapewnia odprężenie i relaksuje po ciężkim dniu. Godzina w gabinecie, pozwala oderwać się myślami od codziennych obowiązków i problemów.
Odczuwasz ból pleców?
Podczas masażu rozluźniamy mięśnie położone głęboko m.in.: prostownik grzbietu, mięsień lędźwiowy – obszary które bardzo często są przeciążone na skutek siedzenia za biurkiem czy niepoprawnie wykonywanych ruchów podczas codziennych obowiązków.
Lekarstwo na ciągły stres i niepokój?
Na ten problem również pomoże masaż leczniczy. Zastanawiałeś się, dlaczego po masażu czujesz się błogo? Zdarza się, że nasi pacjenci zasypiają w trakcie masażu. Skąd taka reakcja, już wyjaśniamy.
Terapeuta poprzez dotyk oddziałuje na układ nerwowy. Szczególnie praca w obrębie odcinka piersiowego kręgosłupa pozwoli Ci na rozluźnienie. Masaż wpływa wyciszająco na część współczulną układu nerwowego, aktywuje natomiast układ przywspółczulny. Część współczulna odpowiada za pobudzenie i „reakcję walki”, natomiast część przywspółczulna odpowiada za reakcje za rozluźnienie i regenerację – stąd pojawiająca się senność podczas masażu.
Ciągły stres doprowadza do dysharmonii pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym. Długotrwałe pobudzenie układu współczulnego prowadzi do wyczerpania organizmu.
Masaż oddziałuje na wszystkie układy naszego ciała.
rozluźnienie powięzi i mięśni. Oddziałuje również na układ hormonalny. Badania pokazują wpływ masażu na wydzielanie m.in.: serotoniny, oksytocyny, kortyzolu.
SEROTONINA – hormon szczęścia:
- poprawia samopoczucie, wpływa na odczuwanie przyjemności
- dzięki niej lepiej śpimy, ponieważ jest prekursorem hormonu snu (melatoniny),
- bierze udział w regulacji temperatury ciała,
- wpływa na napięcie mm. gładkich
Czy masaż leczniczy musi boleć, żeby pomagał?
Chcemy obalić jeden z mitów krążący wśród pacjentów. Nieprawdą jest, że im mocniejszy masaż tym lepsze efekty terapii. Moc masażu powinna być dobra do wrażliwości pacjenta oraz problemu z jakim się zgłasza do gabinetu.
Jak wygląda sesja masażu leczniczego?
Przed masażem terapeuta przeprowadza wywiad oraz badanie, a następnie przystępuje do masażu. Dlatego czas wizyty musi być odpowiednio długi. Liczba sesji dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Niekiedy dolegliwości z którymi zgłasza się pacjent ustępują po jednym masażu.
Dla długotrwałego efektu zalecana jest seria terapii. Nasze ciało stanowi system wielu połączeń opierających się na zasadzie tensegracji – wzajemnych oddziaływań. Zgodnie z tymi zasadami masaż jednej części ciała wpływa na drugą. Dlatego podczas masażu pracujemy z różnymi obszarami ciała.
Pamiętaj, że terapia to nie tylko moment, który spędzasz w gabinecie fizjoterapeuty. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu długotrwałego efektu terapeutycznego zadbaj o odpowiedni czas i jakość snu. W trakcie snu nasze mięśnie są rozluźnione utrwala to efekty masażu.
Odczucia po masażu.
Początkowo po masażu może wystąpić ból głowy, złe samopoczucie, zwiększenie dolegliwości bólowych. Wynika to z pobudzenia bolesnych miejsc podczas terapii oraz przyśpieszenia procesów wewnątrz organizmu. Organizm stopniowo się regeneruje. Wspomóż go zmieniając swój styl życia na zdrowszy.
FEMMED OFERUJE MASAŻE:
- tajski
- klasyczny
- tkanek głębokich
- rozluźniający
- bańką chińską
- masaż dla dwojga
Zadzwoń i umów się na spotkanie z naszymi terapeutami. Jeżeli masz ochotę możesz umówić się na masaż leczniczy dla dwojga lub sprezentować komuś bliskiemu voucher na zabiegi.
Znajdź nas w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/femmemedkrakow
Instagram: https://www.instagram.com/femme_med_krakow/