młoda kobieta podczas masażu tajskiego w femmemed kraków

Masaż tajski w Krakowie. FemmeMed, ul. Rzeczna 8/1

Nie od dziś masaż jest uważany za jedną z najlepszych form regeneracji organizmu. Zapewnia odprężenie i relaksuje po ciężkim dniu w pracy oraz pozwala oderwać się myślami od codziennych problemów. Coraz więcej gabinetów masażu oferuje wykonywanie masażu tajskiego jako doskonały sposób na relaks emocjonalny i fizyczny. Warto wiedzieć czym się charakteryzuje ten typ masażu i na co się przygotować.

Masaż tajski – czym się charakteryzuje?

Powstanie masażu tajskiego datuje się na około 500 rok p.n.e. i odnosi się go bezpośrednio do masażu stosowanego przez lekarza Buddy, doktora Jivaka. Historia masażu sięga jednak znacznie dalej gdyż stanowi on połączenie różnych starożytnych technik masażu stosowanych w Chinach, Indiach, Tybecie oraz innych krajach południowoazjatyckich. Masaż tajski ewoluował na przestrzeni lat i obecnie wyróżnia się około 80 jego odmian. Tradycyjny masaż tajski łączy w sobie: masaż głęboki, akupresurę, rozciąganie oraz refleksologię. Charakteryzowany jest jako masaż silnie odprężający, a jednocześnie leczniczy. Niejednokrotnie określany jako joga dla leniwych z uwagi na silne rozciągnięcie mięśni podczas masażu. W 2019 roku Masaż Tajski , jako sztuka lecznicza, został wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. 

Jak wygląda zabieg masażu tajskiego?
Ile czasu trwa zabieg?

Masaż tajski jest masażem całego ciała i zazwyczaj rozpoczyna się od stóp i kontynuuje w kierunku głowy. Osoba masowana powinna być ubrana w luźne, nieprzylegające do ciała i niekrępujące ruchów ubranie. Zabiegowi może towarzyszyć łagodna muzyka i przygaszone światło, które ułatwiają odprężenie. Masaż wykonuje się na obszernej macie, co pozwala układać masowanego w różnych pozycjach (wywodzących się z jogi pasywnej) oraz pozwala masażyście pracować całym ciałem używając do tego nie tylko rąk ale też przedramion i nóg. Sesja masażu może trwać nawet kilka godzin, minimum czasowe to 1 godzina, a pełen masaż zajmuje zazwyczaj około 2 godzin. 

Jakie korzyści daje masaż tajski

Korzyści masażu tajskiego cenione są od wieków. Jego podstawową zaletą jest zapewnienie dokładnego odprężenia całego ciała, rozciągnięcie mięśni oraz pobudzenie krążenia w organizmie. Masaż tajski wpływa na lepszą regenerację, skutecznie redukuje poziom stresu i zapewnia doskonały odpoczynek.

 

Ponadto:
– zmniejsza prawdopodobieństwo zapadania na choroby układu limfatycznego i krwionośnego,
– masaż głowy pobudza ukrwienie skóry, wzmacnia cebulki włosowe – dzięki czemu redukuje poziom wypadania włosów,
– zapobiega migrenowym bólom głowy,
– zapewnia utrzymanie równowagi w organizmie,
– poprawia samopoczucie oraz zapobiega powstawaniom nerwicy i stanów depresyjnych.

 

Jeżeli masz ochotę na chwilę relaksu, nie zwlekaj umów się już dziś.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 730 174 307 

 

Znajdź nas w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/femmemedkrakow
Instagram: https://www.instagram.com/femme_med_krakow/

Masaż tajski w Krakowie.