psycholog

Psycholog pomaga rozwiązywać problemy na każdym etapie życia człowieka. Przypomina także, że nie należy bagatelizować problemów w żadnej sferze życia. Ponadto pomaga nabrać dystansu i inaczej spojrzeć na własne zachowanie i dostrzec ewentualne błędy.

Z jakimi problemami możesz zgłosić się do psychologa?

  • przewlekły stres, poczucie lęku
  • długotrwały smutek, łatwe wpadanie w złość i nieradzenie sobie z jej wybuchami;
  • brak sił i motywacji do wykonywania codziennych czynności
  • zaburzenia snu (np. koszmary, bezsenność)
  • problemy dzieci zmieniających szkołę, przeżywających rozwód rodziców, mających konflikty z rówieśnikami, czy też sprawiające problemy wychowawcze 
  • pomoc sportowcom w osiąganiu sukcesów, budowania świadomości własnych możliwości, osiągania celu, pogodzenia się z porażką i powrotu do treningu po porażce 
psychologia

Wizyty u psychologa to normalna sprawa!

Wiele osób uważa, że szukanie pomocy u psychologa może zostać źle odebrane przez otoczenie. Choć świadomość społeczna dotycząca tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne, rośnie, wizyty u psychologa są często traktowane bardzo stereotypowo. Dlatego też, ludzie wstydzą się tej pomocy i obawiają się negatywnej reakcji otoczenia. 
Pamiętaj jednak, że Twoje zdrowie jest najważniejsze!

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Przed pierwszą wizytą warto zastanowić się, czego oczekujemy od specjalisty i jaki jest nasz główny problem, który chcemy razem z psychologiem przepracować. 

Dodatkowo w czasie wizyty ważna jest otwartość i szczerość. Ma to duży wpływ na skuteczność terapii. Dlatego nie należy się wstydzić swoich problemów, czy trudności. Pamiętajmy, że psycholog ma pomóc nam je pokonać. Nie ma błahych problemów i jeżeli czujemy, że sami sobie z nimi nie poradzimy, powinniśmy udać się do specjalisty.

psycholog

Ile wizyt potrzeba?

Warto pamiętać, że jedna wizyta zapewne nic nie zmieni.  Ponieważ najczęściej po pierwszej wizycie ustalane są kolejne – na ich efekty należy poczekać. Na pierwszej wizycie psycholog dopiero poznaje pacjenta i planuje dalszą pracę. Psycholog i pacjent ustalają również zasady współpracy i częstotliwość spotkań.

Doświadczenie w zakresie psychologii klinicznej od lat zdobywam pracując w m.in. w WSSDz im. św. Ludwika – Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie; w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego, w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie czy w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie.

W pracy z klientami skupiam się nie tylko na rozwiązywaniu problemów, ale przede wszystkim szukam i pomagam rozwijać mocne strony. Ponadto łącząc wiedzę z zakresu psychologii sportu, psychologii klinicznej oraz Mindfulness dbam o całościowy rozwój jednostki pracując m.in. nad radzeniem sobie ze stresem, umiejętnością koncentracji uwagi, podnoszeniem motywacji, planowaniem, zarządzaniem emocjami. 

Adrianna Napiórkowska-Babich

Zapisz się na wizytę

FemmeMED

ul. Rzeczna 8/1

+48 730 174 307

Zobacz INNE OFERTY