sport

W tym artykule przedstawimy z czego mogą skorzystać u nas osoby uprawiające sport. Chcesz  przygotować się do zawodów? Zastanawiasz się jakie zabiegi pomogą Ci w regeneracji? Przeczytaj – zajmie Ci to mniej niż 5 minut.

Sport to zdrowie, ale...

Konieczne jest odpowiednie przygotowanie sportowców do ich pracy polegającej na ciągłym wysiłku fizycznym. W przeciwnym razie zwiększa się ryzyko wielu kontuzji. Utrzymanie sprawności jest związane zarówno z treningami jak i docelowymi zawodami lub turniejami. Jest to dość wymagające zadanie, nad którym pracuje szereg osób. Istotne jest zarówno zwiększenie wydolności fizycznej poprzez odpowiedni trening jak i regeneracja po wysiłku, aby efekt był utrzymywany długofalowo. W FemmeMED od dłuższego czasu pracujemy ze sportowcami zarówno amatorskimi jak i zawodowymi. W jaki sposób działamy aby poprawić efekty treningów i w konsekwencji osiągać lepsze wyniki w sporcie? Poniżej znajdziesz odpowiedź 🙂

sportowcy

Działamy zespołowo

W naszym gabinecie współpracujemy ze sobą i podchodzimy do każdego całościowo, tak abyś w jak najkrótszym czasie dostrzegł efekty terapii czy zabiegów.

  •  między innymi poprzez terapię tkanek miękkich, punktów spustowych, mobilizacje i manipulacje stawów, a także dobór odpowiednich ćwiczeń pomożemy Ci zarówno w prewencji kontuzji jak i leczeniu tych już istniejących.
  •  jej stosowanie jest wskazane zarówno w okresie treningowym jak i docelowo zawodów oraz regeneracji po zawodach. Powoduje ona przyspieszenie metabolizmu dzięki czemu szybciej zostaje usunięty z mięśni kwas mlekowy. To z kolei zmniejsza ryzyko mikrourazów. Dodatkowo poprzez wzrost transportu tlenu do wszystkich tkanek, tlenoterapia prowadzi do szybszej powysiłkowej regeneracji organizmu. Dzięki temu istnieje możliwość szybszego powrotu do treningów po zawodach. Co ciekawetlenoterapia hiperbaryczna w medycynie sportowej nazywana jest często legalnym dopingiem! Wspomagały się nią światowe gwiazdy sportu takie jak: piłkarz Cristiano Ronaldo, golfista Tiger Woods czy pływak Michael Phelps.
  • stosuje się ją między innymi w przypadku różnego rodzaju stanów pourazowych, zapaleń ścięgien czy naciągnięć mięśni. Dodatkowo potreningowo działa ona bardzo dobrze na nadmiernie napięte mięśnie czy punkty maksymalnie bolesne, powodując ich natychmiastowe rozluźnienie. Podczas zabiegu w tkankach dochodzi do wytworzenia stanu zapalnego, który ma na celu poprawić metabolizm komórkowy oraz przyspieszyć proces regeneracji.
  • poprzez oddziaływanie polegające na odpowiednim uciskaniu i masowaniu skóry w kierunku węzłów chłonnych poprawia metabolizm oraz przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, dzięki czemu jest to doskonały zabieg dla osób szukających prostej ale skutecznej metody regeneracji po wysiłku. Zabieg ten stanowi dużą ulgę dla ociężałych lub nadmiernie napiętych nóg po wysiłku fizycznym,  w czasie którego można zrelaksować się czytając ulubioną książkę lub ucinając sobie drzemkę. Dodatkowo po kontuzjach pomaga zredukować obrzęk, który zdecydowanie ogranicza zakres ruchomości danej części ciała, co pozwala na szybszy powrót do sprawności po kontuzji.

Psycholog sportu

  • typowe obszary pracy w psychologii sportu to, między innymi: praca nad motywacją w sporcie, nauka radzenia sobie z presją w trakcie uprawiania danej dyscypliny sportowej, nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz praca nad utrzymaniem koncentracji w trakcie treningów i zawodów.

Dieta

  • poprzez cenne wskazówki oraz stworzenie indywidualnego jadłospisu będziesz w stanie zaopatrzyć swój organizm w odpowiednie składniki odżywcze, tak aby osiągnąć przyrost masy mięśniowej oraz oczekiwane efekty treningowe.

Przez cały SIERPIEŃ w FemmeMED trwa promocja i możesz skorzystać z konsultacji u fizjoterapeuty za 90 złotych!

Psycholog Adrianna Napiórkowska – Babich zaprasza na darmową psychoterapię. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Uwielbiasz sport? 

Nie czekaj, zadbaj o siebie i poprzez konsultacje ze specjalistami oraz szereg pomocnych zabiegów spraw, aby Twoje treningi stały się jeszcze efektywniejsze!

FemmeMED

ul. Rzeczna 8/1

ul. Raciborska 17 (Pasaż Ruczaj)

tel: 730 174 307

Śledź nas również w social mediach