masaż leczniczy kobieta

Warning: Undefined variable $label_below_html in /home/klient.dhosting.pl/peramarta/femmemed.pl/public_html/wp-content/plugins/easy-table-of-contents/includes/class.post.php on line 1458

Masaż leczniczy to ogólna nazwa, dotycząca różnych masażów, które bezpośrednio wpływają na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. W tym artykule prezentujemy sześć ciekawostek czym jest masaż leczniczy i kiedy z niego korzystać.

Zmagasz się z bólem karku i pleców? Czujesz ciągłe zmęczenie? Brak energii? Szukasz sposobu na relaks emocjonalny i fizyczny? Jedną z najlepszych form na regenerację organizmu oraz obniżenie dolegliwości bólowych jest masaż leczniczy.

Masaż zapewnia odprężenie i relaksuje po ciężkim dniu. Godzina w gabinecie, pozwala oderwać się myślami od codziennych obowiązków i problemów.

Odczuwasz ból pleców?

Podczas masażu rozluźniamy mięśnie położone głęboko m.in.:  prostownik grzbietu, mięsień lędźwiowy – obszary które bardzo często są przeciążone na skutek siedzenia za biurkiem czy niepoprawnie wykonywanych ruchów podczas codziennych obowiązków.

plecy kobiety podczas masaż leczniczy

Lekarstwo na ciągły stres i niepokój?

Na ten problem również pomoże masaż leczniczy. Zastanawiałeś się, dlaczego po masażu czujesz się błogo? Zdarza się, że nasi pacjenci zasypiają w trakcie masażu. Skąd taka reakcja, już wyjaśniamy.

Terapeuta poprzez dotyk oddziałuje na układ nerwowy. Szczególnie praca w obrębie odcinka piersiowego kręgosłupa pozwoli Ci na rozluźnienie. Masaż wpływa wyciszająco na część współczulną układu nerwowego, aktywuje natomiast układ przywspółczulny. Część współczulna odpowiada za pobudzenie i „reakcję walki”, natomiast część przywspółczulna odpowiada za reakcje za rozluźnienie i regenerację – stąd pojawiająca się senność podczas masażu.

Ciągły stres doprowadza do dysharmonii pomiędzy układem współczulnym i przywspółczulnym. Długotrwałe pobudzenie układu współczulnego prowadzi do wyczerpania organizmu.

Masaż oddziałuje na wszystkie układy naszego ciała.

rozluźnienie powięzi i mięśni. Oddziałuje również na układ hormonalny. Badania pokazują wpływ masażu na wydzielanie m.in.: serotoniny, oksytocyny, kortyzolu.

SEROTONINA – hormon szczęścia:

  • poprawia samopoczucie, wpływa na odczuwanie przyjemności
  • dzięki niej lepiej śpimy, ponieważ jest prekursorem hormonu snu (melatoniny),
  • bierze udział w regulacji temperatury ciała,
  • wpływa na napięcie mm. gładkich

Czy masaż leczniczy musi boleć, żeby pomagał?

Chcemy obalić jeden z mitów krążący wśród pacjentów. Nieprawdą jest, że im mocniejszy masaż tym lepsze efekty terapii. Moc masażu powinna być dobra do wrażliwości pacjenta oraz problemu z jakim się zgłasza do gabinetu.

infografika 6 rzeczy o masażu leczniczym

Jak wygląda sesja masażu leczniczego?

Przed masażem terapeuta przeprowadza wywiad oraz badanie, a następnie przystępuje do masażu. Dlatego czas wizyty musi być odpowiednio długi. Liczba sesji dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Niekiedy dolegliwości z którymi zgłasza się pacjent ustępują po jednym masażu.

Dla długotrwałego efektu zalecana jest seria terapii. Nasze ciało stanowi system wielu połączeń opierających się na zasadzie tensegracji – wzajemnych oddziaływań. Zgodnie z tymi zasadami masaż jednej części ciała wpływa na drugą. Dlatego podczas masażu pracujemy z różnymi obszarami ciała.

Pamiętaj, że terapia to nie tylko moment, który spędzasz w gabinecie fizjoterapeuty. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu długotrwałego efektu terapeutycznego zadbaj o odpowiedni czas i jakość snu. W trakcie snu nasze mięśnie są rozluźnione utrwala to efekty masażu.

Odczucia po masażu.

Początkowo po masażu może wystąpić ból głowy, złe samopoczucie, zwiększenie dolegliwości bólowych. Wynika to z pobudzenia bolesnych miejsc podczas terapii oraz przyśpieszenia procesów wewnątrz organizmu. Organizm stopniowo się regeneruje. Wspomóż go zmieniając swój styl życia na zdrowszy.

FEMMED OFERUJE MASAŻE:

  • tajski
  • klasyczny
  • tkanek głębokich 
  • rozluźniający
  • bańką chińską
  • masaż dla dwojga 

Zadzwoń i umów się na spotkanie z naszymi terapeutami. Jeżeli masz ochotę możesz umówić się na masaż leczniczy dla dwojga lub sprezentować komuś bliskiemu voucher na zabiegi.

FemmeMED Kraków, ul. Rzeczna 8/1

Zadzwoń: 730 174 307